Galéria: Dar z Waldorfu

Dátum zverejnenia: 16. 12. 2020
...vraj naučiť človeka niečo vlastniť, starať sa o to a vážiť si to, je nesmierne ťažké. Naučiť to dieťa ale nie je o nič ľahšie. Veď si spomeňte, milí priatelia, ako často ste svojim deťom pripomínali, aby si za sebou upratali, aby nenechávali hračky na zemi, aby ich neničili, nekazili, aby im vydržali čo najdlhšie. Aby opatrne obracali v knihe jednu stránku za druhou, aby neodtrhli plyšovému zajkovi ucho...

A až keď naučíte deti niečo vlastniť, môžete ich učiť, ako sa so svojim malým či veľkým bohatstvom rozdeliť. Ako ho posunúť ďalej iným deťom. Deťom, ktoré nikdy nevideli, len o nich počuli. Deťom, ktoré ani nevedia, že by si niečo mohli priať...lebo samých seba už považujú za „veľkých.“ Deťom, ktoré sa učia spoznávať svet mimo svojej komfortnej zóny. Darovali im kúsok seba, kúsok svojho detstva. Obľúbenú rozprávkovú knihu, encyklopédiu, omaľovánku, spoločenskú hru, karty a veľa, veľa lega. Len tak, lebo chceli.

Až dve autá museli vyraziť z Bratislavy, aby to všetko k nám doviezli. A mojim práve dnes začali Vianoce
Mgr. Monika Podolinská