Aktualita: Eko dni jar

Dátum zverejnenia: 30. 05. 2012
EKO dni jar
Návšteva Lesníckeho skanzenu
Oddych, poučenie a zábava v lone prírody, takto môžeme charakterizovať prechádzku Vydrovskou dolinou, kde sa nachádza lesnícky skanzen. Náučný chodník odkrýva tajomstvá lesa, históriu lesníctva, prácu lesníkov, pestovanie, ochranu a význam lesa. Horáreň s múzeom, prírodný amfiteáter, detské ihrisko, občerstvenie,turistické infocentrum s predajom suvenírov, umocňujú unikátny zážitok. Jazda v drevených vagónikoch historickej lesnej železničky krásnym vidieckym prostredím a neodolateľnou prírodou, sprevádzaná pískaním lokomotívy umožňuje vrátiť sa v čase tam, kde sa kedysi zvážalo drevo.
Žiaci našej ZŠ si zážitok z prechádzky v lesnom skanzene budú dlho pamätať. Zaujímalo ich všetko. Chceli vedieť, na čo používali lesní robotníci plť, videli, aké stroje im pomáhali kedysi a dnes. Zaujímala ich aj práca drevorubačov za pomoci vrtuľníka. Na prechádzke po náučnom chodníku sme si zopakovali, aké poznáme stromy, zvieratá, ktoré v nich žijú. Pripomenuli sme im, ako sa treba v lese správať. Najväčšiu radosť v očiach našich žiakov sme videli pri ceste vláčikom do lesného skanzenu vo Vydrovskej doline a späť do obce Čierny Balog.

Mgr. K. Makróczyová

Hodnotenie žiakov

30. 04. 2020 - Vedenie ZŠ Muránska Dlhá Lúka oznamuje rodičom a žiakom, že pedagogická rada rozhodla o hodnotení žiakov na konci školsk...  >> čítaj viac

Výberové konanie na miesto riaditeľa/riaditeľky