Aktualita: Najzaujímavejšie dlholúcke kŕmidlo

Dátum zverejnenia: 01. 12. 2020
Do súťaže, ktorú organizujeme už niekoľko rokov, sa zapojili žiaci všetkých ročníkov vrátane modulovej materskej školy. Jednou z podmienok bolo, aby hotové výrobky mohli byť vystavené vplyvu počasia, aby mali priestor na nasypanie krmiva a aby boli prekryté strieškou. Jedno sme si spoločne vyrobili aj v našej triede. To bude zavesené na budovy školy ako plne funkčné kŕmidlo pre prikrmovanie vtáctva počas zimného obdobia. Žiaci pri jeho výrobe pracovali pod dozorom dospelej osoby s elektrickým náradím a ako pomôcka nám slúžil informačný plagát od našich priateľov z Brdárky. Na ňom sú prehľadne zobrazené jednotlivé druhy vtákov, ktoré u nás zimujú a na druhej strane si mohli žiaci prečítať, čo konkrétne druhy v zime potrebujú. O ktoré je potrebné sa postarať a akým spôsobom, ktoré si naopak vedia poradiť aj sami.

Jedným z cieľov súťaže bolo zapojiť do výroby kŕmidiel aj rodičov či starších súrodencov. Hodnotenie súťažných kŕmidiel prebehlo podľa vopred stanovených pravidiel porotou zloženou zo zástupcov žiakov, pedagogických aj nepedagogických zamestnancov a zákonných zástupcov. No porota to nemala vôbec jednoduché. V tomto školskom roku si musela poradiť s dvadsiatkou súťažných, veľmi zaujímavých exponátov. Každý člen si vybral tri kŕmidlá, ktorým pridelil postupne 3, 2 a 1 bod. Najviac bodov získali až dve kŕmidlá a ich autormi boli Onur z 3. A triedy a Veronka z 2. A triedy. Tretie miesto získal ďalší žiak 3. A triedy Samko.

Víťazmi sú všetci zapojení – žiaci aj ich rodičia. Otcovia, ktorí si na výrobu nakúpili nové latky a klince, ale aj tí, ktorí recyklovali materiál na jeho zhotovenie. Tí, ktorí spolu s deťmi vyrezali otvor do umelohmotnej fľaše, no i Pavlínka a Ivko, ktorí svoje kŕmidlá priniesli hneď na druhý deň po vyhlásení súťaže. Jednoducho všetci.

M. Podolinská