Aktualita: Svetový deň mlieka

Dátum zverejnenia: 30. 09. 2020
30.september 2020 – vyučovací deň ako každý iný. Ale nie úplne. Predsa trošku iný. Tento deň sa na našej škole niesol v duchu SVETOVÉHO DŇA MLIEKA. Cieľom tohto dňa bolo zvýšiť povedomie žiakov o dôležitosti konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov. Je potrebné vedieť, že mlieko a mliečne výrobky sú nielen chutné, ale aj zdravé a sú dôležitou súčasťou ľudskej potravy po celé stáročia. Mlieko je významným zdrojom bielkovín, vitamínov, minerálov a iných látok, ktoré sú zdrojom výživy pre ľudský organizmus a podieľajú sa na prevencii proti niektorým ochoreniam.
Žiaci sa v jednotlivých ročníkoch najskôr o mlieku a mliečnych výrobkoch rozprávali a oboznámili sa formou prezentácie s „cestou mlieka“, kým sa dostane na stôl spotrebiteľa. V ďalšej časti podľa jednotlivých ročníkov plnili úlohy. 0–tý a 1. ročník vyfarbovali omaľovánky a vytvárali kravičky. Druhý ročník formou pracovných listov plnil mliečne fľaše mliekom podľa zadania. Tretí a štvrtý ročník počítali spotrebu mlieka, platby v obchodoch za nákupy mliečnych výrobkov, vytvárali potravinovú pyramídu a jedálny lístok. Samozrejme počas plnenia jednotlivých aktivít sa žiaci nezabudli posilniť mliekom, aby mali dostatok síl na splnenie všetkých úloh.

Mgr.Bardoňová

Zdravé desiate

28. 11. 2020 - Vždy sa snažíme nájsť spôsob, ako motivovať žiakov. V tomto prípade sme do našej mesačnej súťaže zapojili aj rodičov. Sú...  >> čítaj viac

Učenie po novom 4