Aktualita: Záložka do kníh spája školy

Dátum zverejnenia: 28. 10. 2020
Tohtoročnou témou bolo: Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní alebo v próze.
Cieľ česko-slovenského projektu je nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými základnými školami a osemročnými gymnáziami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh. Žiaci zo Slovenskej republiky vytvoria záložku do knihy, na ktorej ľubovoľnou technikou stvárnia tému československého projektu Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní alebo v próze, a vymenia si ju so žiakmi z pridelenej partnerskej školy. Výmenu záložiek môžu školy využiť k nadviazaniu spolupráce, kontaktov alebo na poznávanie jazyka, literatúry, histórie, kultúry, regionálnych zvykov či života žiakov partnerskej školy a zároveň aj ako prierezovú tému do Školského vzdelávacieho programu alebo ako súčasť školského projektu.
Aj my sme sa zapojili. Aj naše záložky potešia kamarátov v našej partnerskej Základnej škole v Krasňanoch pri Žiline. Či sme tému zvládli? Posúďte sami.
Mgr. Klimeková

Zdravé desiate

28. 11. 2020 - Vždy sa snažíme nájsť spôsob, ako motivovať žiakov. V tomto prípade sme do našej mesačnej súťaže zapojili aj rodičov. Sú...  >> čítaj viac

Učenie po novom 4