Aktualita: Didaktické hry

Dátum zverejnenia: 14. 09. 2020
Pondelkovou opekačkou sme si splnili náš posledný nesplnený sen z Letnej školy. Počas nej sme mali množstvo iných, rovnako zaujímavých, aktivít, tak sme si na náš plán „upekovať si“ ani nespomenuli. No dnes, v deň Didaktických hier, bol ten najsprávnejší a v podstate asi najideálnejší čas. Niežeby nebolo teplo...bolo, a poriadne. Ale vzadu za školou máme také super miesto s troškou slniečka, s troškou tieňa, skryté pred zrakmi zvedavcov aj pani riaditeľky, keby niečo. Môj manžel nám pripravil triesky, drevo tenšie i hrubšie, noviny aj zápalky a, samozrejme, ražne na opekanie.
Ohnisko z kameňov, čo na tom, že každý bol iný. Pokrčené noviny, triesky ako strieška, trošku hrubšie drevo a už len zapáliť. Narezať špekačky, napichnúť na ražne a samotné opekanie nechať na nich. Dodržať pitný režim, opiecť cibuľku aj zahrabať ju do pahreby. Zistiť, že po dopečení je príjemne sladučká. Medzitým si za sebou upratať a potriediť odpad, umyť všetko, čo sa dalo umyť a opätovne využiť. Nedojedené či spečené klobásky odniesť psíkom, zvyšnú surovú špekačku do mrazničky. Veď sa ešte zíde.
Bolo fajn. Plniť sľuby je fajn. Mať šikovných pomocníkov je fajn. Bol to super deň.
M. Podolinská

Zdravé desiate

28. 11. 2020 - Vždy sa snažíme nájsť spôsob, ako motivovať žiakov. V tomto prípade sme do našej mesačnej súťaže zapojili aj rodičov. Sú...  >> čítaj viac

Učenie po novom 4