Aktualita: Držíme spolu!

Dátum zverejnenia: 20. 11. 2018
Dňa 19.11.2018 pri príležitosti Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí sa žiaci 3.A a 4.A ZŠ v MDL zapojili do sprievodu mestom Revúca ,,Držíme spolu,, ,ktorý organizovalo CPPaP v Revúcej. O 10.00 hod. sa všetci účastníci stretli na Kollárovej ulici v CPPaP. Potom sa sprievod vydal naprieč ulicami Revúcej : Námestie slobody, Železničná, Sládkovičova, Hviezdoslavova, Jilemnického, Okružná, Komenského, Magnezitárov, V. Clementisa. Počas celého sprievodu mestom deti na seba upozorňovali hlasným trúbením, bubnovaním, hrkaním a zvonením. Sprievod sme ukončili na športovom ihrisku GMK v Revúcej. Tam sme utvorili kruh, kde si všetci zviazali stužky na znak toho, že držíme spolu. Žiaci vybraných škôl odprezentovali svoje plagáty – štíty proti týraniu a zneužívaniu detí a zaspievali sme si spoločnú hymnu. Do školy sme sa vrátili síce unavení, ale plný nových zážitkov, dojmov a nových priateľstiev.
Mgr. Klimeková

HYMNA ĽUDSKOSTI

Kto sníva, silný býva, má v sebe veľa nápadov,
rešpekt, úctu, záujem, postavme od základov,
pozerajme na svet inak, veď pomáhať je cool,
nastavme štít záchranný, postavme sa zlu.

Spoločne vás pozývame veľké veci prehlásiť,
budeme si vnútro chrániť, zaujímať sa o druhých,
veľký uzol urobíme, vzájomne sa povzbudíme,
/: násilie preč musí ísť! :/