Aktualita: Stop šikanovaniu

Dátum zverejnenia: 06. 03. 2016
Tento rok som si pripravila aktivity na tému „Stop šikanovaniu“ pre staršie ročníky. V utorok 23.2.2016 som sa so žiakmi 4. ročníka rozprávala na tému šikanovanie. Žiaci už základy o šikane poznali. Po krátkom rozhovore som im pustila video, v ktorom boli druhy šikanovania, ktoré sfilmovali žiaci základnej školy. Po skončení videa sme sa o ňom rozprávali. Ako sa tí žiaci správali k spolužiakom a čo takéto správanie spôsobilo. Po rozhovore o videu som si pripravila pracovné listy, v ktorých žiaci dopĺňali znaky šikanovania a ich pocitoch v rôznych situáciách.
Túto aktivitu som urobia aj so žiakmi 2. ročníka na ďalší deň. Aj druháci už o šikanovaní veľa vedeli. Vedeli o znakoch, čo robiť v takej situácií, keď zistia o šikanovaní niekoho. Z videa sa dozvedeli nové to, čo môže spôsobiť takéto správanie u človeka, ktorému sa ubližuje. Že spôsobuje strach, samotu, zlú náladu, utiahnutosť a v najhorších prípadoch aj samovraždu. Myslím si, že sa žiaci znova niečo naučili. A budú sa takého správania sa vyhýbať a strániť.
Bc. Micskiová