Aktualita: Karneval

Dátum zverejnenia: 12. 02. 2016

V posledný fašiangový deň sme aj my v našej škole mali Karneval. Na tento deň sa všetci žiaci veľmi tešili. Už skoro 2 týždne pred naším Karnevalom si žiaci s pani učiteľkami pripravovali masky. Keď nastal ten deň skoro všetci žiaci už mali masky. Tento rok sme mali karneval v našej jedálni, ktorú sme si vyzdobili farebnými reťazami. Keď nastala tá hodina „D“ všetci sme sa presunuli do jedálne. Pani učiteľka Lévešová nás pekne privítala a popriala nám veľkú zábavu. Najskôr sa predstavili masky v každej triede. Najskôr sa predstavili masky v nultom ročníku, potom v prvom ročníku a tak postupne aj ostatné ročníky. Po predstavení sa začala zábava. Začala hrať hudba a masky sa začali zabávať- tancovať. Počas zábavy hodnotiaca porota, ktorá bola zložená z 3 porotcov hodnotila najlepšie a najkrajšie masky. Keď sa porota rozhodla a masky boli vytancované, vyhlásili sa prvé 4 miesta najkrajších dievčenských masiek a 4 miesta najlepších chlapčenských masiek. Cenu za najkrajšiu masku si našla každá trieda.
Po vyhlásení masiek sa postupne každá trieda vrátila do svojej triedy, kde sa masky odstrojili a čakali na príchod obeda. Počas čakania si krátili čas rozhovorom o karnevale.
Z rozhovoru som zistila, že karneval sa žiakom veľmi páčil, a že sa už tešia na ďalší rok.
vypracovala: Bc. M. Micskiová