Aktualita: Vianočná burza

Dátum zverejnenia: 18. 12. 2015
Dňa 16.12.2015 sme pripravili pre obyvateľov Muránskej Dlhej Lúky „Vianočnú burzu“ s našimi výrobkami.
Všetky pani učiteľky mali za úlohu vyrobiť vlastné výrobky s vianočnou tematikou. A naozaj. Zase sa raz prejavila šikovnosť a kreativita mojich kolegýň. Vymysleli a vyrobili rôzne dekorácie: pani riaditeľka Monika - veľmi pekné podložky z dreva pod kávu a sklenené svietniky vyrobené servítkovou technikou, Katka – háčkované dečky, Magduška - strieborné snehové vločky, Božka - krásne háčkované anjeliky, Aďka - vianočné ruže, Danka - z hmoty vianočné dekorácie, Vierka - výrobky z papiera a krásne čelenky, Gabika – vianočné gule a množstvo iných výrobkov.
V stánku sme si všetky výrobky poukladali a netrpezlivo sme čakali aj s pani učiteľkou Katkou na prvých zákazníkov.
Každý, kto išiel okolo, sa pri nás zastavil, niektorí zo zvedavosti, niektorí s chuťou si niečo kúpiť. Nakoniec, nikto neodišiel s prázdnou rukou, ale s pekným darčekom pre svoju vnučku, dcérku, syna, kamarátku alebo len tak , skrášliť si svoje príbytky.
Zákazníci boli milí, vianočne naladení a nás hrialo pri srdci, keď nám povedali, že si na nás na Vianoce spomenú pri pohľade na nami vyrobenú vianočnú dekoráciu.
Pre tento pocit sa to predsa oplatí robiť. Veď Vianoce sú o láske.
Mgr. A.Levešová