Aktualita: Vianočná ikebana

Dátum zverejnenia: 17. 12. 2015
Vianočné obdobie na Slovensku sa podľa našich predkov začína už mesiac pred štedrým dňom, keď sa postupne rozhoria štyri sviečky na adventnom venci. Obdobie adventu je prípravným obdobím na slávenie narodenia Ježiška. Je to aj čas, kedy si môžeme dať do poriadku svoj vzťah k sebe samému ale aj k svojmu okoliu.
Práve v takomto krásnom období sme si v našej škole pripravili s rodičmi našich žiakov „Deň rodičov„. Dohodli sme sa, že s nimi pripravíme vianočné ikebany. Pani učiteľky si podonášali z domu svoje vianočné ozdoby, sviečky a vetvičky ihličnatých stromov. Nezaostali však ani žiaci a prekvapili nás tým, že priniesli imelo a šišky. Predbiehali sa, kto donesie viac.
Bolo veľmi zaujímavé sledovať tých rodičov, ktorí prišli a zapojili sa do práce pri tvorení vianočnej ikebany. Najprv len tak opatrne, pomaličky prikladali vetvičku k vetvičke, vždy s otázkou môže to tak byť, čo poviete. Potom už smelšie. Sme radi, že si našli čas a strávili ho so svojimi ratolesťami v priestoroch školy. Teší nás aj to, že sme im ukázali kus vianočnej výzdoby, aká je bežná v našich rodinách ale u nich nie. Avšak najväčším prekvapením pre nich bolo to, že si mohli zobrať svoje ikebany domov, a tak si spríjemniť ich skromné príbytky.
Všetkým rodičom, ktorí prišli a zapojili sa do práce ďakujeme!
K. Makróczyová