Aktualita: Najzaujímavejšie poduajatie školskej knižnice

Dátum zverejnenia: 26. 10. 2015
Na začiatku bol náš záujem prihlásiť sa do projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice.“ Tohtoročnou témou je Žiaci v školskej knižnici – v centre vzdelávania. Termín bol daný, 26. október, čas tiež, 14.00, starosta a poslanci pozvaní. Už len vybrať vhodný a aktuálny príbeh s ponaučením.
Deti zo Školského klubu detí pri Základnej škole v Muránskej Dlhej Lúke sa už od rána nevedeli dočkať, kedy bude ten správny čas a presunú sa do knižnice. Len tušili, čo sme si pre nich pripravili. Pani riaditeľka dala najprv všetky potrebné inštrukcie kapitánom družstiev a podujatie sa mohlo začať. Prečítali sme si príbeh o Štyroch bratoch a o ich putovaní za dobrodružstvom. No v určitom momente sme príbeh stopli a tu už dostali priestor naši súťažiaci. Štyri družstvá žiakov mali štyroch kapitánov – dvoch poslancov obecného zastupiteľstva, vychovávateľku ŠKD a hlavnú knihovníčku. Rozhodcom bol pán starosta. Ich prvou úlohou bolo dokončiť príbeh. Druhá úloha bola praktická, súťažiaci mali nakresliť príšeru z príbehu bez toho, aby ju videli. Deti rozmýšľali, tvorili, počúvali a argumentovali. Kapitáni usmerňovali aj pomáhali. Najzábavnejšia časť podujatia bola výroba príbehovej loďky z plastelíny a všetkého, čo našli na dvore. Každý si v tom našiel to svoje. Deti využili svoju tvorivosť a fantáziu, kapitáni sa na malý moment vrátili do čias svojho detstva.
Spolupráca, porozumenie, tolerancia, rešpekt, radosť a zábava sú slová, ktoré asi najviac vystihujú dnešné podujatie. A, samozrejme, na záver sa všetci dozvedeli, ako sa ten príbeh skončil. Opäť sa raz potvrdilo staré známe, že dobro a múdrosť vždy zvíťazí.
M. Podolinská