Aktualita: Cvičenie v prírode

Dátum zverejnenia: 17. 10. 2015
V škole sme umelo vyvolali POŽIARNY POPLACH. Žiaci, pekne po triedach a zoskupení, vychádzali zo školy na dvor a nevznikla žiadna panika.
Pre žiakov boli pripravené tri stanovištia s náučnou tematikou: Prvá pomoc, Zásady správania sa v prírode a Čísla záchranného systému. Žiaci sa striedali pri stanovištiach postupne po triedach.
Pri stanovišti: „Prvej pomoci“ boli žiaci oboznámení o poskytnutí prvej pomoci pri zlomenine hornej a dolnej končatiny, krvácanie z nosa a otvorená rana, prvá pomoc pri popáleninách. Žiaci si samostatne vyskúšali zafixovanie zlomeniny nohy aj ruky a prenos raneného. Ošetrili krvácanie, bezvedomie a vyskúšali si aj uloženie človeka do stabilizovanej polohy.
Pri stanovišti: Poznáš čísla záchranného systému?
Žiaci boli oboznámení s číslami integrovaného záchranného systému (polícia, hasiči, záchranári). Žiaci boli aktívni, telefónne čísla záchranného systému poznali a vedeli by privolať správnu pomoc v prípade núdze.
Pri stanovišti: „Zásady správania sa v prírode“ sme si pripomenuli ako sa správať v prírode, kde sa môže zakladať oheň, ako zaobchádzať s odpadkami, ničenie stromov, trhanie kvetov ...
Na záver dostali deti kontrolné otázky, na ktoré odpovedali väčšinou správne, pretože dávali pozor, počúvali so záujmom. Dané témy im neboli cudzie vďaka triednym učiteľkám, ktoré si s deťmi priebežne opakujú. Napriek nepriaznivému počasiu deň bol príjemný, žiaci sa niečo nové naučili a spokojne odchádzali domov.
Mgr. A.Levešová