Aktualita: Medzinárodný deň mlieka

Dátum zverejnenia: 19. 05. 2015
Dňa 19.5.2015 si ľudia na celom svete pripomenuli medzinárodný deň mlieka. I my, v našej škole, sme si tento deň spolu so žiakmi pripomenuli. Žiaci si pozreli prezentáciu, v ktorej bolo vysvetlené „Prečo by sme mali piť mlieko“.
Ako sme s dozvedeli práve z tejto prezentácie, mlieko obsahuje veľa vitamínov, vzácnych mliečnych bielkovín, a tiež mliečny tuk, ktorý obsahuje mastné kyseliny. Mlieko je zdrojom vápnika, a práve tieto látky sú dôležité pre pevné kosti. Všetci žiaci sa zhodli, že musia piť a jesť veľa mlieka a mliečnych výrobkov, aby mali pevné kosti a boli zdraví.
V rámci dňa mlieka sme si spolu so žiakmi vypracovali pracovný list „O kravičke Eličke“, kde sme do článku dopĺňali slová. Žiaci 0. a 1 ročníka si vyfarbovali maľovanku s témou mlieko. V školskej družine sme spolu so žiakmi vyrobili papierové kravičky, ktoré sme si najskôr vyfarbili, potom vystrihli a následne zlepili.
Mgr. V. Ondriková