Aktualita: Deň zdravej výživy

Dátum zverejnenia: 28. 04. 2015
Niekedy sa nám zdá, že naše deti rastú rýchlo ako z vody. Zdravá výživa je preto dôležitá, veď detský organizmus denne potrebuje množstvo kvalitných stavebných látok a energie. Deti by mali jesť veľa rôznych druhov potravín. Na tanieri by im nemalo chýbať chrumkavé ovocie a zelenina, celozrnné potraviny, mliečne pochúťky, ryby a hydina.
Na základe toho sme si aj my pripomenuli „Zásady zdravej výživy.“ Zopakovali sme si, aké dôležité je jesť veľa ovocia a zeleniny, mliečne výrobky, aký užitočný je pre nich pohyb na čerstvom vzduchu a aké dôležité je dodržiavať pitný režim. Oboznámili sa i s tým, aké dôležité sú pre nich raňajky, desiata, obed (polievka, hlavné jedlo), olovrant a večera. Rozprávali sme sa, ako si oni predstavujú žiť zdravo a čo pre to robia. Deti vedeli oddeliť zdravé potraviny od nezdravých. Prezradili mi, že hoci ich mamka a ocko nemajú veľa „korún“, ale to jabĺčko, pomaranč, banán, citróny ako i zeleninu, syry a jogurty im kúpia stále. V závere hodiny si deti vymaľovali ovocie, zeleninu a mliečne výrobky.
Deti sa tešia krásnemu počasiu, môžu sa do sýtosti vybehať na čerstvom vzduchu v prírode a ja dúfam, že slniečko, ktoré sa na nás usmieva, vydrží dlhší čas :-)
Mgr. A. Levešová